محل تبلیغات شما

امروز صبح که با احمد داشتیم می‌رفتیم دانشگاه، -و البته هفته قبلش- در مورد این بحث کردیم که ما چه جایگاهی تو این جهان داریم؟

چیزیه که زیاد فکر من رو درگیر کرده، به نظر می‌رسه که ما تو یه سیاره نه چندان خاص که خودش دور یه ستاره نه چندان خاص می‌گرده و احتمالا این ستاره هم در یه کهکشان نه چندان خاص وجود داره و . ! و نظیرش مثل اینه که بگیم تو یه پارکینگ پر از ریزه سنگ، کهکشان ما یکی از این ریزه سنگ هاست و زمین ما در حد یه ذره زیراتمی این سنگ! چرا باید خاص باشه و جهان برای این گونه زیستی باشه؟
به احمد گفتم که این زمین تخت گرایان حق دارند واقعا! چون اگه من خدا بودم و قرار بود یه اشرف مخلوقاتی می‌آفریدم، سعی می‌کردم جهان رو برای اون خلق کنم و در نتیجه احتمالا یه زمین مسطح می‌ساختم و برای خوشگلی چنتا ستاره وسیاره رو میزاشتم تو آسمونش :)).

حالا ماجرا بدتر میشه. از قضا شخص من ترجیح می‌دم که تو کشوری زندگی کنم که درگیری‌ها و مشکلات کمتری داشته باشه و بتونم به راحتی زندگی کنم. یعنی تو قسمت کیهان شاید دوست داشتم خاص باشم یعنی یه مکان ممتازی باشم در کیهان ولی ترجیح میدم که در زمین در کشور ابرقدرت زندگی نکنم :)) و خب واقعا ترجیح میدم که تو یه کشور سر به زیر معمولی و خوب زندگی کنم که با همه هم رفتار صلح‌آمیز داره تا حد امکان!
و از قضا دیشب داشتم کتاب جزوکل هایزنبرگ رو می‌خوندم و در اوایل انقلاب نازی‌ها با یکی از دانشجوهاش بحث می‌کرد و می‌گفت که ترجیح می‌داد که آلمان خلع سلاح می‌شد ولی زندگی بهتری داشتن. و روزگار ما در ایران هم تا حدی شبیه به این ماجرا شده. و بعدتر یا قبل‌تر بحثی پیش میاد که چرا هایزنبرگ در دوران سیاه هیتلر آلمان رو ترک نکرد، و دلیلی که باعث شد این تصمیم رو بگیره این بود که می‌خواست آلمان بعد هیتلر رو بتونه با جوانان بسازه. و واقعا به این حرکتش من احترام می‌زارم. احساس تعلق به کشورش داشت. تا حدی حس می‌کنم تو دانشکده خودمون هم یه عده خوبی به شخصیت و عقایدشون می‌خوره که الان در حال زندگی خوب در یک کشور اروپایی باشند ولی با تمام مشکلات و دشمنی‌ها در ایران موندن و دارن برای مدت طولانی‌ای درس می‌دن. واقعا اگه دلیل موندنشون نزدیک به هایزنبرگه، بهشون احترام می‌زارم.

و یه روزی هم فکر کنم که خودم باید انتخابی در این رابطه انجام بدم! جالب شد :)) ولی خب به صورت کلی نمیشه ایران الان رو با آلمان اون موقع مقایسه کرد. ولی بهرحال مشکلات و کج‌فهمی‌های زیادی وجود داره.

قرار نبود که این پست بره به این سمت که جایگاه ما در زمین چیه (عنوان رو ویرایش کردم وسط نوشتن پست :)) ) ولی الان راضیم که این حرف‌هارو نوشتم و این حرف‌ها می‌مونه برای آیندگان.

ساعت ۱۹:۰۲

انسان‌ها (هیچ جا خانه نمی‌شود)

جایگاه ما در جهان و جایگاه ما در زمین!

حقیقتا تنهایی می‌کشه!

یه ,رو ,تو ,ولی ,زمین ,زندگی ,ما در ,جایگاه ما ,به این ,تو یه ,در زمین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها